Yeşil Enerji Sertifikası


Doğanın Enerjisi

Çevreci ve doğa dostu vizyonumuzla tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen yeşil enerji tedarik ederek, elektrik tüketicilerinin bilinçli ve güvenilir bir seçim yapmasına katkı sağlıyoruz.

Aksa Yeşil Enerji Nedir?

Çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen sanayi ve ticarethane müşterilerimiz için “Aksa Yeşil Enerji” ile yenilenebilir kaynaklardan elektrik tedarik hizmeti ve Yenilenebilir Enerji Sertifikası sunuyoruz. Aksa Yeşil Enerji ile Yenilenebilir Enerji Sertifikası, I-REC uluslararası yenilenebilir enerji sertifika sistemine üye üreticilerin, yenilenebilir enerji tesislerinde üretilen elektriği belgelemekte, elektriğin yenilenebilir kaynağını kanıtlamaktadır. Aksa Yeşil Enerji ile elektrik tüketicisi olarak satın aldığınız elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını belgeleyebilir, karbon ayak izini azaltma ve sürdürülebilirlik faaliyetlerine katkı sağlayabilirsiniz.

Neden Aksa Yeşil Enerji?

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi günden güne artarken, üretilen ve tüketilen elektriğin kaynağı yeşil sertifikalar ile belgelenmektedir. Yenilenebilir enerji tedariki, “sıfır karbonlu elektrik” sağlamak için tek başına yeterli değildir. Şebekeden size ulaşan elektrik farklı enerji kaynaklarından gelen bir karışımdır. Bu karışımdan yenilenebilir enerjiyi ayırt edebilmek ve kanıtlayabilmek için seçtiğiniz elektrik ürününün kaynağını da belgelemeniz gerekmektedir. Aksa Yeşil Enerjinin sağladığı uluslararası I-REC sertifikaları, yenilenebilir elektriğin kaynağını kanıtlayarak çevreci bir vizyona sahip olabilirsiniz.

Yeşil Enerji Sertifikası Almak için 6 Neden

Sera gazı salınımı yüksek olan fosil yakıtların kullanımını azalttığı için çevresel açıdan önemlidir.

Uluslararası anlaşmalara uyum sağladığı için önemlidir.

Üretim süreçlerinde yenilenebilir enerji kullanıldığını şeffaf bir şekilde kanıtlar.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten yerel yatırımcılara destek olmaya yarar.

Karbon ayak izini azaltmaya yarar ve karbon ayak izi raporlamalarında kullanılabilir.

Doğa dostu vizyona sahip olmanız için önemli bir adımdır.

Yenilenebilir Enerji (I-REC) Sertifikası Nedir?

RECS International tarafından geliştirilen I-REC Yenilebilir Enerjisi Sertifikası, üretilen veya tüketilen elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifika sistemidir. Yenilenebilir enerji tesislerinde (güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal ve biyokütle) üretilen her 1 birim MWh elektrik karşılığında, bir sertifika oluşturulmaktadır.

Yenilenebilir Enerji Sertifikaları (RECS-Renewable Energy Certificates) Avrupa ve Amerika’da yenilenebilir enerji yatırımlarını ve tüketimini yaygınlaştırmak amacı ile yoğun bir şekilde kullanılan bir sistemdir. Üretilen her birim elektriğin, kaynağından başlayarak takip edilmesini ve nihai tüketiciye kadar izlenebilmesini sağlayan bu sistem sayesinde, tüketicilerin bilinçli ve güvenilir bir seçim yapmasına katkıda bulunmaktadır.

Karbon Azaltım (VSC) Sertifikası Nedir?

Gold Standard Foundation tarafından yürütülen karbon azalttım sertifikası uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır. Karbon azalttım sertifikası yenilenebilir enerji kaynağından elde edilen enerji sayesinde karbondioksit emisyonuna karşılık gelen sera gazı emisyonlarının dengelenmesi için kullanılan bir sertifika türüdür.

Alacağımız Yeşil Enerji Sertifikası'nın kaynağını biz seçebiliyor muyuz?

Sertifika kaynağını (rüzgâr, güneş ve hidroelektrik enerjisi) seçebilirsiniz.

Aksa Yeşil Enerji fiyatı nedir ve nasıl yararlanabilirim?

Aksa Yeşil Enerji ve fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi almak için tüketim bilgilerinizi ve enerji tercihinizi belirterek web sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Deneyimli satış yöneticilerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Yeşil Enerjinin diğer ürünlerden farkı nedir?

Yeşil enerji yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilen enerjidir ve uluslararası alanda geçerliliği vardır.