Elektrikli Araç Şarj İstasyonları


Aksa Şarj Yolların Yeni Enerjisi!

Uçtan uca kurulum, cihaz tedariği, işletme ve bakım faaliyetleri için tek elden güvenilir çözüm ortağı Aksa Şarj!

Aksa, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Elektrikli araçlara olan talep tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artıyor. Türkiye genelinde yatırımlarımıza devam ederek, giderek yaygınlaşan ve geleceğin ulaşım modelleri arasında en ön sırada yer alan elektrikli araçlar için kurduğumuz Aksa Şarj istasyonları ile Türkiye’nin elektrikli araç geleceğine katkı sağlıyoruz.

Neden Aksa Şarj?

Müşterilerimize alternatif ve yenilikçi enerji çözümleri sunmak adına elektrikli araçlar için şarj çözümleri geliştirerek çevreci yatırımlar yapıyor ve enerjinin olduğu her alanda varlığımızı hissettiriyoruz.

Bu amaçla, elektrikli araçların ihtiyaç duyduğu enerjiyi Aksa güvencesiyle müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, hızlı ve kolay çözümlerle sağlamaya devam ediyoruz.

Çünkü Aksa Şarj;

Temiz

Hızlı

Güvenli

Doğa Dostu

Yüksek Verimli

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nedir?

Elektrikli araç şarj istasyonu elektrikli araçları şarj etmek için elektrik enerjisini kullanarak dolum yapan cihazlardır. Elektrikli araç sahipleri araçlarının batarya şarjını elektrikli araç şarj istasyonlarından gerçekleştirmektedir. Aksa Şarj müşterilerine özel şarj istasyonu kurulumları ile elektrikli araçların ihtiyaç duyduğu enerjiyi güvenli bir şekilde sürücülerle buluşturmaya devam etmektedir.

Neden Elektrikli Araç Şarj İstasyonu?

Elektrikli araç şarj istasyonları geleneksel otomobillere kıyasla hem size hem de çevreye avantaj ve katkı sağlamaktadır. Bu avantaj ve katkıları Aksa Şarj güvencesiyle deneyimlemek ise hızlı ve güvenli bir çözümdür.

 1. Yakıt ve Bakım Maliyeti Tasarrufu

 2. Enerjide Sürdürülebilir Verimlilik

 3. Çevre Dostu Yaklaşım

Elektrikli Araç Şarj Modelleri Nelerdir?

Alternatif Akım (AC) Şarj

Alternatif akım (AC) gücü, elektrik prizlerinden çıkan standart elektriktir ve periyodik bir yön değişikliği sergileyen bir şarj akışı olarak tanımlanır. Alternatif akım şarj sistemi, çıkış gücüne bağlı olarak elektrikli bir aracı şarj etmenin en uygun fiyatlı yolu olmasına rağmen şarj süresi daha uzun zaman almaktadır.

Doğru Akım (DC) Şarj

Doğru akım (DC) gücü, doğrusal bir elektrik akımıdır ve düz bir çizgide hareket eder. DC gücü, voltaj iletimi açısından çok daha tutarlıdır. Yüksek çıkış gücü sayesinde, elektrikli araç daha kısa sürede şarj edilebilmektedir.

Aksa Şarj İş Ortaklığı Nedir?

Aksa Şarj iş ortaklığı sayesinde işletmenize yapacağınız istasyon kurulumlarından gelir elde ederek düzenli kazanç sağlayabilirsiniz.

Şarj istasyonlarının uçta uca kurulum, cihaz, işletme ve bakım faaliyetleri Aksa Şarj tarafından sunulmaktadır. İstasyonların kurulum ve yönetiminde ise iş ortağının herhangi bir faaliyette bulunmasına gerek bulunmamaktadır. Tüm istasyonlar uzaktan izlenmekte ve kontrol edilmektedir. Aksa Şarj Müşteri Hizmetleri 7/24 hizmet vererek müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermektedir.

İş ortaklığı kapsamında yer alan şarj istasyonlarında yapılan şarj işlemlerinin detaylı kullanım raporlarına size sağlayacağımız web tabanlı portal üzerinden kolayca erişebilir ve gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Aksa Şarj İstasyonu Kurmak İçin Ne Yapmalıyım?

İşletmenize Aksa Şarj istasyonu kurmak için başvuru formumuzdan başvuruda bulunabilir, 444 4 610 numaralı iş ortaklığı hattından ya da aksasarj@aksasarj.com.tr e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz değerlendirilerek teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında işletmenize en uygun altyapı ve cihaz kurulumu gerçekleştirilecektir.

Aksa Şarj İş Ortaklığı Süreci Nasıl İşler?

Kendinize ait bir işletme ve şarj istasyonunun kurulacağı uygun bir yerinizin olması durumunda iş ortaklığı için süreç aşağıdaki şekilde işlemektedir.

Aksa Şarj İstasyonlarını Nerelere Kurabilirim?

İş Yerleri

AVM’ler

Araç Satış ve Kiralama Noktaları

Petrol İstasyonları

Otoparklar

Otoyol Tesisleri

Plazalar

Oteller

Havaalanları

Organize Sanayi Bölgeleri

Teknokent

Hastaneler

Spor Tesisleri

Aksa Şarj Kurmak İçin 7 Neden

 1. Çevrenizde ilk siz sahip olun!
  Elektrikli araç pazarı her geçen gün büyürken şarj istasyonuna ilk sahip olanlardan biri olun, avantajı kaçırmayın. Araçları işletmenizde şarj etmeye hemen başlayın.

 2. İşletmenizi dikkat çeken bir yer haline getirin!
  Müşterilerin dikkatini çekin, müşterilerin şarj sırasında geçireceği zaman sayesinde iş potansiyelinize değer katın, başka markalarla da iş birlikleri yapın.

 3. Ek gelir yaratın!
  Hem şarj işlemi için gelen müşteri ile iş hacminizi büyüterek satışlarınızı artırın hem de gerçekleşecek şarj işlemlerinden ek gelir yaratın.

 4. Aksa Şarj haritasında yerinizi alın!
  İstasyonunuz Aksa Şarj ağında yerini alsın ve potansiyel müşterilerinize işletmenizi tanıtın.

 5. Doğa dostunu vizyona sahip olun!
  Doğa dostu, çevreci ve daha yeşil bir dünyayı hedefleyen vizyona destek olun.

 6. Çekim merkezi olun!
  Elektrikli araç kullanıcılarının çekim ve toplanma merkezi olun.

 7. Farklılaşın!
  İşletmeniz şarj hizmeti özelliği ile rakiplerinizden farklılaşsın.

Aksa Şarj ile Aracımı Nasıl Şarj Edebilirim?

Aksa Şarj mobil uygulaması ile şarj cihazı üzerinde bulunan kare kodunu okutmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi girerek aracınızı şarj cihazındaki sokete bağladıktan sonra şarj cihazı araçla haberleşmeyi sağlayarak şarj işlemini başlatacaktır. Şarj işleminin başlama ve bitiş sürelerini mobil uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Aksa Şarj ile Aracımı Ne Kadar Sürede Şarj Ederim?

Elektrikli araçların şarj süresi; aracın batarya kapasitesi, mevcut şarj doluluk seviyesi, AC ve DC şarjlanma gücüne göre değişkenlik göstermektedir.

Aksa Şarj Noktalarına Nasıl Ulaşabilirim?

Size en yakın şarj istasyonlarının konumunu kolayca görmek ve aracınızı şarj etmek için hemen Aksa Şarj mobil uygulamasını Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Aksa Şarj Mobil Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?

Google Play ve App Store’dan indirdiğiniz Aksa Şarj mobil uygulamamıza üyelik yaparak kullanabilirsiniz.

Aksa Şarj Tarife ve Ücretlendirmesi Nasıl Olur?

Aksa Şarj ücretlendirme sistemi AC ve DC olmak üzere iki tarife grubuna göre farklılaşmaktadır. Tarife aralıkları ortalama güç hesabı dikkate alınarak belirlenmekte ve aracın şarja bağlı kaldığı süre (dakika) üzerinden ücretlendirilmektedir.

Ortalama güç hesaplaması, aracınızın şarj işleminde tükettiği toplam gücün süreye bölünmesi ile belirlenir. Bu hesaplama sonucu elde edilen güç değerine denk gelen ilgili tarifenin birim dakika değeri üzerinden toplam şarja bağlı kalma süresi dikkate alınarak toplam şarj hizmeti ücreti hesaplanır.

AC ve DC tarife gruplarına göre toplam 4 ayrı tarifemiz üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.